Ergenekon Nedir?

Haberinyeri.Net olarak ''Ergenekon Operasonu'' hakkında sizlere bilgi ağı oluşturmak istiyoruz.


Herşeyden önce, Karşıdevrimciler'in ağızlarına sakız yaptıkları bu operasyonun başlangıç isminin anlamını vermek istiyoruz.

Ergenekon Nedir?

''Ergenekon destanı, Göktürkler'in türeyişini anlatan bir Türk destanıdır. Genel olarak, düşman tarafından hile ile yenilgiye uğratılan Türklerin, Ergenekon Ovası'nda yeniden türeyip tekrar eski yurtlarına dönerek düşmanlarıyla çarpışmalarını anlatır. Türk illerinde Türk oku ötmeyen, Türk kolu yetmeyen, Türk'e boyun eğmeyen bir yer yoktu. Bu durum yabancı kavimleri kıskandırıyordu. Yabancı kavimler birleştiler, Türkler'in üzerine yürüdüler. Bunun üzerine Türkler çadırlarını, sürülerini bir araya topladılar; çevresine hendek kazıp beklediler. Düşman gelince vuruşma da başladı. On gün savaştılar. Sonuçta Türkler üstün geldi.''

1. Türklüğün doğuş yeri olan ''Ergenekon'' halk gözünde sanki çok kötü bir sözcük olarak isimlendirilmesi doğru mu?

2. Tarihte Türkler'i yenemeyen dış ülkeler bu operasyon ile intikam alma amacı güdebilir mi?

FETHULLAHÇI POLİS - CIA - ABD - AKP

Fethullah'ın seneler önceki kasetlerinde ''Polis Teşkilatını ele geçiriyoruz'' cümlelerini artık bilmeyen yok. İşin diğer bir ilginç yanı ise Fethullah Gülen'in Abd'de, Cia ajanları tarafından korunması.

İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek sık sık Polis teşkilatındaki ''Fethullahçı'' yapılanmayı deşifre ediyordu. Aynı zamanda Doğu Perinçek ''Abd karşıtı'' olarak tanınan bir parti lideri.

BİR TAŞ İLE İKİ KUŞ

Ergenekon operasyonu bahanesi ile Doğu Perinçek şimdiden sayısız iftiraya maruz kaldı. Bu şekilde, hem Fethullah ve yandaş medyası derin bir nefes aldı, hem de Fethullah'ı eleştirenlere gözdağı verildi. Ayrıca ''Abd'' halk gözünde ''cici'' gösterildi.

İLHAN SELÇUK

İlhan Selçuk, Cumhuriyet gazetesinin imtiyaz sahibi ve gazetenin başyazarı. Fethullah-Abd medyasına karşı, vatansever direnişin kalesi olan Cumhuriyet Gazetesi'nin belki de en önemli isimi. Ergenekon operasyonu hedefine girmesinin en büyük nedenlerinden birisi, içinde ''Cumhuriyet'' geçmesi olabilir mi?

Dikkatinizi daha fazla yoğunlaştırın! Türklüğün doğuşu ''Ergenekon'' ve ülkenin temeli ''Cumhuriyet'', gerek oluşumları gerekse sözcük anlamında halk gözünde ''kötü'' göstermeye çalışılıyor.

Özellikle genç kesime ''Ergenekon'' ve ''Cumhuriyet'' sözcüklerinin "kötü" olduğunun benimsetilme çabası size göre masum  bir oluşum mu?

OPERASYON ÖNCE ''Kemalizm'' KARŞITLARINA BİLDİRİLDİ Mİ?

Neden ise ergenekon operasyonunun tüm şifreleri ''Kemalizm'' karşıtı ve Akp ve Abd güdümlü sözde yazarlar tarafından veriliyor.

Fehmi Koru, Mehmet Altan gibi Akp yanlısı yazarlar tarafından resmen Ergenekon operasyonu yürütülüyor gibi.

Tüm hedef gösterdikleri Ergenekon operasyonu ile gözaltına alınıyor. Özet ile ''Fethullah'' istiyor. Polis gözlatına alıyor mantığı su üstüne çıkıyor.

Kilit adam Saygı Öztürk'e konuştu.

22 Mart 2008 Hürriyet Gazetesi'nin çok önemli bir haberi vardı. Bu haber, bu operasyonun nasıl bir çizgide ilerlediğinin en büyük göstergesi.

O Haberi hatırlayalım ;

***

İŞTE SAYGI ÖZTÜRK'ÜN KALEMİNDEN İNANILMAZ OLAYLAR ZİNCİRİNİN DERİN
HALKALARI!..

Şu anda meslek hayatımda bu kadar karmaşık ve bu kadar toz-duman arasýında arap saçına dönmüş olayları çözmeye çalıştığım bir dönemi hatırlamıyorum…

Sevgili okurlar,

Olaylar gerçekten inanılmaz soru işaretleri barındırıyor. Ve yargının, Cumhuriyet Savcılığı'nın soruşturmasına bir zarar vermemeye özen göstererek, daha açık bir deyişle, soruşturmanın Türkiye için, demokrasi için selametle sonuçlanmasını umarak ulaştığım sonuçları ve soru işaretlerini bütün çıplaklığıyla aktarıyorum.

Önce şu soru:

Tuncay Güney yıllar önce Samanyolu Televizyonu'nda talk şov yapan bir kişiydi. Bu kişinin evinde, bugün Türkiye'yi sarsan olaylar zincirinin "ERGENEKON"un halkasına nasıl ulaşmıştı…

Evindeki bilgisayarda, gizlilik derecesi yüksek olduğu varsayılan "Ergenekon Lobi Örgütlenmesi - Gizli" raporu ne arıyordu? Bütün bu soruları hem Tuncay Güney'e sordum, hem de güvendiğim kaynaklardan araştırdım.

Peki Tuncay Güney, nasıl Kanada'nın Toronto kentine kadar gidip orada Sinagog'da nasıl rabay olarak görev alabildi? Tuncay Güney kendi ağzından ne diyor:

"Elhamdülillah ben Müslüman değilim. Ama bu benim İsrail ajanı olduğumu, İsrail'e çalıştığımı göstermez. Ben Musa'nın kitabına inanıyorum ve mesihi bekleyenlerdenim."

İşte sevgili okurlar,

Doğrusu inanılacak gibi değil. Türkiye'de Samanyolu televizyonunda bir dönem talk şov yapan Tuncay Güney… Bilgisayarında Türkiye'nin en karanlık ilişkilerinin iddia edildiği Ergenekon Lobi Örgütlenmesi gizli raporu bulunan yine o Tuncay Güney…


Veli Küçük'ü tanıyan, "en az 100 defa görüşmüşüzdür" diyen Tuncay Güney…

Kuzey Irak'a gidip Barzani ve Talabani'yle görüşen ve Diyarbakır'a döndüklerinde dönemin Emniyet Müdürü (sonradan suikasta kurban gitti) Gaffar Okkan'la bağlantıya geçen yine Tuncay Güney…

Ve şimdi kendi ağzından Toronto'ya gidip Sinagog'de görev yaptığını ve Musa'nın kitabına inandığını söyleyen Tuncay Güney…

Hadi bakalım çıkın işin içinden…

Bu kadar karmaşık olaylar zinciri nasıl açıklanabilir?

***

Operasyonun kilit ismi kim? Haham. Tuncay Güney kim? Cia ajanı. Fethullah Gülen kim? Abd'de yaşayan Ilımlı islam lideri. Samanyolu Tv kime ait? Fethullah Cemaati.

İçeri alınanlar kim? Atatürkçü çizgide mücadele eden aydınlar. İçeri alınmalara sevinenler kim? Akp ve Fethullah yandaşları. İçeri alanlar kim? Fethullah Gülen'in ''Ele geçirdik'' dediği polis teşkilatı.

Hem Ergenekon operasyonu bahanesi ile Fethullah Gülen ve yandaşlarına karşı direnenleri susturma çabaları, hem de Türklüğün değerlerini ''kötü'' gösterme çabası.


Haberinyeri.net Özel

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !